Birimler

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Kuluçka Birimi

Haliç Üniversitesi Kuluçka Birimi olarak, kurumumuzun girişimcilik ekosisteminde kendi vizyonu ve hedefleri doğrultusunda konumlanmasını amaçlamaktayız. Kuluçka Birimi faaliyetleri kapsamında; Haliç Üniversitesi öğrencileri, mezunları ve akademisyenleri başta olmak üzere girişimcilik ilgililerine hizmet etmekteyiz. Hizmetlerin genel kapsamı olarak; fikri ve sınai mülkiyet hakları konularında bilgilendirme, girişimcileri kendi alanında uzman olan mentorlar ile eşleştirme, girişimcilerin projelerine uygun fon kaynağı bulma ve projelerin ticarileşmesine destek olma, Bilimsel Araştırma Projeleri fonu kapsamında kendilerine çekirdek sermaye desteği sağlama, ofis ve altyapı donanımı sağlama yer almaktadır.

Haliç Üniversitesi Kuluçka Birimi, girişimcilere işlerini kurmaları ve büyütmeleri için destek vermektedir.

İlgili: TTO Müdürü Hatice Tuğsavul

İletişim: haticetugsavul@halic.edu.tr

Proje ve Eğitim Koordinatörü Cansu Coşan

İletişim: cansucosan@halic.edu.tr

PROGRAM

Önemli Tarihler

Haliç Üniversitesi Kuluçka Merkezi başvuruları sürekli açıktır. Başvuru değerlendirme süreci en geç 15 (on beş) iş günü içerisinde tamamlanır.

Kimler Başvurabilir?

Haliç Üniversitesi akademisyenleri, öğrencileri ve mezunları başta olmak üzere yenilikçi iş fikri olan ve ürününü geliştirmek isteyen tüm girişimci adayları başvuruda bulunabilir.

BAŞVURU FORMU

Kuluçka Birimi’nde yer alabilmek için girişimciler aşağıdaki formu doldurup halicgirisimcilik@halic.edu.tr adresine mail atarak başvuru yapabilirler.

Girişimcilik Kurulu, yapılan başvuruyu 15 (on beş) iş günü içerisinde inceleyerek karar önerisini Rektör ve Mütevelli Heyeti’ne sunar. Rektörlük ve Mütevelli Heyeti kararı girişimciye Kuluçka Birimi tarafından bildirilir.

Kuluçka Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Haliç Incubation Center için tıklayınız.