Birimler

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Kuluçka Birimi

Haliç Üniversitesi Kuluçka Birimi olarak, kurumumuzun girişimcilik ekosisteminde kendi vizyonu ve hedefleri doğrultusunda konumlanmasını amaçlamaktayız. Kuluçka Birimi faaliyetleri kapsamında Haliç Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri başta olmak üzere girişimcilik ilgililerine hizmet etmekteyiz. Hizmetlerin genel kapsamı olarak; Fikri ve sınai mülkiyet hakları konularında bilgilendirme, girişimcileri kendi alanında uzman olan mentörler ile gelişimini sağlama, girişimcilerin projelerine uygun fon kaynağı bulma ve projelerin ticarileşmesine destek olma, Bilimsel Araştırma Projeleri fonu kapsamında kendilerine çekirdek sermaye desteği sağlama, ofis ve altyapı donanımı sağlanması yer almaktadır.

Haliç Üniversitesi Kuluçka Birimi, Üniversite’nin Sütlüce Kampüsü içerisinde girişimcilere işlerini kurmaları ve büyütmeleri için destek vermektedir.

PROGRAM

Önemli Tarihler

Haliç Üniversitesi Kuluçka Merkezi başvuruları sürekli açıktır. Başvuru değerlendirme süreci en geç 15 (on beş) iş günü içerisinde tamamlanır.

Kimler Başvurabilir?

Başta Haliç Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri olmak üzere yenilikçi iş fikri olan ve ürününü geliştirmek isteyen tüm girişimci adayları başvuruda bulunabilir.

BAŞVURU FORMU

Kuluçka Birimi’nde yer alabilmek için girişimciler aşağıdaki formu doldurup halicgirisimcilik@halic.edu.tr adresine mail atarak başvuru yapabilirler.

Girişimcilik Kurulu, yapılan başvuruyu 15 (on beş) iş günü içerisinde inceleyerek karar önerisini Rektör ve Mütevelli Heyeti’ne sunar. Rektörlük ve Mütevelli Heyeti kararı girişimciye Kuluçka Birimi tarafından bildirilir.

Kuluçka Başvuru Formu İçin Tıklayınız

Önkuluçka Başvuru Formu İçin Tıklayınız